همه چیز درباره دریافت وام وبمانی

وحید fozi

2020-12-30

وبمانی

نحوه دریافت وام وبمانی: همه چیز درباره وام Webmoney

وبمانی یکی از سیستم های دریافت و پرداخت پولی معروف است. کاربران اینترنتی می‌توانند به راحتی و با داشتن حساب کاربری در این سیستم، روزانه مبالغ دلخواه خود را جابجا کنند.

در بستر وبمانی می توان ارزهایی مانند دلار، روبل روسیه، یورو و … را وارد چرخه نقل و انتقال نمود. علاوه بر این شما می توانید از سرویس وام وبمانی نیز استفاده کنید.

جالب است بدانید که شما این وام را از خود وبسایت وب مانی دریافت نمی کنید! این سایت صرفا به عنوان ناظر بر اعطای وام و بازپرداخت آن عمل می کند.

شما همچنین می‌توانید به کسانی که خودتان انتخاب می‌کنید وام بدهید و کسب سود کنید. پس نهایتا می توان گفت که این وام بین کاربران رد و بدل می شود و برای خود وبمانی هیچ نفعی ندارد.

ارائه دهنده و دریافت کننده وام وب مانی

شما به عنوان دریافت کننده مبلغ می‌توانید با ورود به سرویس وام وبمانی، وام هایی که سایر کاربران در حال ارائه هستند را براساس نرخ بهره و نیز مبلغ وام و همچنین مدت زمان بازپرداخت آن مشاهده کنید. و با توجه به نیاز خود از این وام ها استفاده کنید.

همچنین اگر می‌خواهید به عنوان وام دهنده عمل کنید می‌توانید مبلغ وام، مدت زمان بازپرداخت آن و نرخ بهره ای را که می‌گیرید را تعیین کنید. همچنین آن را در لیست ارائه دهندگان وام قرار دهید.

هر دو طرف دریافت کننده و پرداخت کننده وام می توانند درخواست های خود را در قسمت وام وبمانی ثبت کنند.

حداقل شرایط مورد نیاز برای دریافت وام وبمانی

  • داشتن پاسپورت فرمال و یا بالاتر
  • ساختن لیست محدوده اعتماد به عنوان ضامن
  • قرار دادن وجه ضمانت بازپرداخت به ارزش دو برابر مبلغ وام

در سیستم وام وبمانی دو نوع وام وجود دارد:

  1. وامی که افراد مورد اعتماد شما می‌توانند به شما بپردازند،
  2. وامی که به صورت خودکار می‌توانید از سایر کاربران وبمانی بگیرید.

قبل از پرداختن به دستورالعمل دریافت وام از وبمانی با دو مفهوم Trust Limit و Trust Level آشنا می‌شویم؛

Trust limit محدوده اعتماد چیست؟

این محدوده به واسطه پیشنهاد کاربران وب مانی ایجاد می شود. تراست لیمیت در واقع مقدار کل پولی است که کاربر می‌تواند تحت شرایط معین که در توافقنامه وام قید می شود، دریافت کند.

به عنوان مثال، اگر ده نفر از سایر کاربران وبمانی به شما اعتماد کنند این ده نفر تراست لیمیت شما را تشکیل می دهند.

در واقع هر کدام از این کاربران به وبمانی اعلام می کنند که به شما اعتماد دارند؛ و اجازه برداشت از کیف پول خودشان را به شما می دهند.

هر کدام از آنها اعلام می کنند که چه مبلغی را و تحت چه شرایطی حاضرند به عنوان وام به شما پرداخت کنند. طبیعتا هرچه تراست لیمیت بزرگتری داشته باشید، وبمانی به شما اجازه دریافت وام با مبلغ بالاتری را می دهد.

Trust level یا سطح اعتماد چیست؟

تراست لِوِل برای هر کاربر وبمانی بر مبنای TRUST LIMITS محاسبه می‌شود که از طرف سایر کاربران برای وی باز شده است.

trust level یا سطح اعتماد چیست؟ نحوه دریافت وام وبمانی

این سطح را وبمانی بر اساس مولفه های مشخص حساب می کند. سطح اعتماد به نوعی امتیاز محسوب شده که می‌تواند با شرایط زیر این امتیاز را بالا ببرد:

هر چه تراست لیمیت کاربر بزرگتر (از لحاظ تعداد نفرات و مقدار کل مجوز های برداشت) باشد و قادر به پرداخت مبالغ بیشتری برای کاربر باشد، سطح اعتماد بالاتر می‌رود.

همچنین اگر تراست لیمیت فرد وام گیرنده در پیشنهادهایی که به عنوان وام اعلام می کنند، مدت بازپرداخت طولانی تری باشد، این سطح اعتماد بالاتر می رود.

شما می توانید با ورود به تنظیمات حساب کاربری خود، سطح اعتماد (Trust Level) را مشاهده کنید.

نحوه ایجاد تراست لیمیت در وبمانی چگونه است؟

شما باید برای خود محدوده اعتماد بسازید. زیرا این محدوده در وهله اول امتیاز شما را برای دریافت وام بالا می برد. همچنین این افراد به عنوان ضامن بازپرداخت وام شما عمل می‌کنند.

شما می‌توانید از دوستان و آشنایان خود که کاربر وبمانی هستند بخواهید به شما اعلام اعتماد کنند. ما نحوه این کار را به شما آموزش می دهیم.

همچنین اگر خودتان می خواهید به کاربر مشخصی اعتماد کنید و جزو تراست لیمیت وی باشید از طریق زیر عمل کنید؛

وارد سرویس Debt وبمانی شده بر روی I trust و سپس open new Trust Limit کلیک کنید.

نحوه ایجاد تراست لیمیت برای دریافت وام در وب مانی

WMID کاربری را که می‌خواهید اعلام اعتماد کنید را وارد نمائید. شماره کیف پول، مبلغ، مدت بازپرداخت، نرخ بهره، دوره های بازپرداخت را تعیین کنید.

در واقع شما با این کار اعلام می‌کنید که به کاربر انتخاب شده اعتماد دارید؛ و حاضرید مبلغی را به عنوان وام به وی پرداخت کنید.

این کار برای وام گیرنده امتیاز محسوب می‌شود. در واقع شما جزو تراست لیمیت وی قرار گرفته و Trust Level وی را بالا می‌برید.

وقتی یک کاربر جزو تراست لیمیت شما قرار می‌گیرد، برای پرداخت وام اعلام آمادگی کرده است.

وقتی شما از سایر کاربران وام بگیرید، در صورتی که قادر به بازپرداخت وام نباشید، افراد محدوده اعتماد شما به عنوان ضامن می‌بایست این کار را جای شما متقبل شوند.

بعد از اینکه تراست لیمیت ساخته شد، سرویس Debt وبمانی یک ایمیل به فردی که به وی اعتماد شده است می‌فرستد.

پذیرش شرایط تراست لیمیت

در این ایمیل شرایط تراست لیمیت برای کاربر ارسال می شود. اگر وی این شرایط را بپذیرد، می‌تواند در هر زمان که مایل باشد از حساب اعلام اعتماد شده، مبلغ مشخصی را برداشت نماید.

شرایط تراست لیمیت می‌تواند هر لحظه توسط کسی که این پیشنهاد را صادر کرده تغییر کند. عملی شدن این تغییر، منوط به پذیرش تغییرات توسط کاربر مایل به استفاده از اعتبار می‌باشد.

تراست لیمیت چگونه به دریافت وام وبمانی کمک می کند؟

شما با ساختن تراست لیمیت، امتیاز خود را بالا می‌برید. می‌توانید از سرویس دریافت وام اتوماتیک وبمانی از تمامی کاربرانی که مایل به پرداخت هستند، وام بگیرید.

علاوه بر این، کاربرانی که محدوده اعتماد شما را تشکیل داده اند، اعتماد خود را به شما به شکل آمادگی برای پرداخت وام به شما اعلام کرده اند. شما می‌توانید از این اعتبار استفاده کنید.

برای این کار وارد سرویس Debt وبمانی شوید. بر روی Trust me کلیک کنید. پیشنهادی را که برای شما ارائه شده است بازدید نمایید. اگر مایل به دریافت این وام تحت شرایط تعیین شده هستید، بر روی receive funds کلیک کنید.

نحوه دریافت وام وبمانی از طریق تراست لیمیت

بعد از این که از مبلغ وام، مدت زمان بازپرداخت، نرخ بهره آگاه شدید و شرایط را پذیرفتید به سرویس Paymer وبمانی هدایت می‌شوید. تعهدات خود مربوط به بازپرداخت وام را در آن ثبت نمایید.

شما می‌بایست دو برابر مبلغ وام وبمانی را در سرویس پِی‌مِر به عنوان وجه ضمانت قرار دهید. سیستم، مبلغی را که باید با توجه به نرخ بهره اعلام شده توسط کاربر بازپرداخت نمایید، محاسبه می‌نماید.

به محض این که بازپرداخت وام را به طور کامل انجام دادید تمامی تعهدات و سفته های شما در سیستم پی‌مر به طور خودکار حذف می شوند.

چگونه وامی را که از طریق تراست لیمیت گرفته اید بازپرداخت نمایید؟

شما می‌توانید وام ها و یا پیشنهادهایی را که از تراست لیمیت خود گرفته اید در سرویس Debt وبمانی ببینید. به این منظور بعد از ورود به فضای webmoney transfer بر روی Trust me کلیک کرده و قسمت Trust Limits opened for Me را مشاهده کنید.

نحوه بازپرداخت وام دریافت شده از Webmoney

شما می‌توانید جزئیات این وام پیشنهادی یا وام دریافتی را ببینید و نسبت به بازپرداخت وام خود اقدام کنید.

بعد از کلیک بر روی details، می‌توانید جزئیات وام دریافتی خود را ببینید. سپس بر روی Repay all کلیک کنید.

بازپرداخت تمامی وام های وبمانی دریافت شده

این صفحه، شرایط و جزئیات وامی را که از تراست لیمیت خود دریافت کرده اید، نمایش می‌دهد. مقادیری که هنوز بدهکار هستید و مبلغ کل بازپرداخت وام وب مانی در این بخش نشان داده می‌شود.

می‌توانید بدهی خود را از این درگاه تسویه نمایید. توجه داشته باشید که این بدهی تنها از کیف پولی که وام را دریافت کرده اید قابل بازپرداخت است.

همچنین بازپرداخت وام می‌بایست منحصرا از طریق سرویس Debt انجام شود؛ و انتقال پول از طریق کیپر وبمانی، به عنوان بازپرداخت وام تلقی نمی‌شود.

چگونه می‌ توانید وامی را که از طریق تراست لیمیت به کاربری داده اید پس بگیرید؟

اگر شما به کاربری وام داده اید، می‌توانید در هر لحظه که مایل باشید وام خود را از دریافت کننده پس بگیرید.

اگر وامی که ارائه کرده اید زودتر از موعد باز پس بگیرید، امتیازی بابت پرداخت وام دریافت نمی‌کنید.

تمام مبلغ از کیف پولی که وام را دریافت کرده است کسر می شود. اگر موجودی کیف پول کم باشد این مبلغ از دیگر کیف پول های شخص دریافت کننده وام وب مانی برداشت می‌شود.

عموما این کار از کیف پولی که بیشترین موجودی را دارد برداشته می‌شود. به عنوان مثال وقتی کیف پول دلاری شما (WMZ) موجودی کافی نداشته باشد، سیستم به طور خودکار سایر کیف پول ها مانند یورو، روبل و … را چک می‌کند.

اما در نهایت اگر تمام کیف های پول شخص دریافت کننده وام موجودی کافی برای بازپرداخت وام نداشته باشد، این مبلغ از محدوده اعتماد این کاربر دریافت می‌شود.

در واقع سایر کاربرانی که برای این شخص، تراست لیمیت باز کرده اند و پیشنهاد وام داشته اند، می‌بایست بازپرداخت وام را بر عهده بگیرند.

اولویت این کار با تراست لیمیت هایی است که پایین ترین نرخ بهره را برای فرد وام گیرنده پیشنهاد داده اند.

نحوه بازپس گرفتن وام وبمانی

در صورتی که مدت زمان بازپرداخت وام، منقضی شود و کاربر قادر به پرداخت در این موعد مقرر نباشد؛ وام دهنده می تواند شناسه وبمانی (WMID) فرد وام گیرنده را تا زمان بازپرداخت، به تعلیق درآورد.

در صورتی که محدوده اعتماد فرد دریافت کننده وام، مبلغ کافی برای بازپرداخت را نداشته باشند و مهلت بازپرداخت وام نیز تمام شده باشد، سرویس پی‌مر مبلغ وام را از پولی که فرد در زمان ثبت تعهدات در سیستم پی‌مر ضمانت قرار داده بود به فرد وام دهنده باز می‌گرداند.

چگونه از سرویس وام اتوماتیک وبمانی استفاده کنیم؟

کاربران سیستم وبمانی علاوه بر دریافت وام از تراست لیمیت، می‌توانند از سرویس خودکار وام وبمانی نیز نسبت به دریافت فوری اقدام کنند.

وام خودکار وبمانی را تنها کاربرانی که پاسپورت فرمال یا بالاتر و Trust Level بالاتر از 15 داشته باشند، می‌توانند دریافت کنند.

به این منظور بعد از ورود به سیستم debt wmtransfer بر روی مبلغ مشخص شده کلیک کنید و پیشنهاد تراست لیمیت از WMID با شناسنه 629028366740 را پذیرش نمایید. در صورتی امتیاز شما زیر 15 باشد این گزینه برای شما فعال نمی‌شود.

نحوه دریافت وام اتوماتیک از وبمانی

بعد از این کار، لیست پیشنهادی وام دهندگان را چک کنید. و جزئیات وام ها را ببینید. و به فراخور نیاز خود، یکی از این وام ها را انتخاب کنید.

لیست پیشنهادی وام دهندگان در Webmoney

مشاهده جزئیات وام وبمانی

وام گرفتن از سیستم خودکار وام وبمانی با دریافت وام از تراست لیمیت شباهت هایی دارد. در هر دو نوع وام، تراست لیمیت شما به عنوان ضامن عمل می‌کند.

در صورتی که قادر به بازپرداخت وام دریافتی خود نباشید، تراست لیمیت های شما باید این کار را انجام دهند.

مشاهده جزئیات وام وبمانی

به این نکته توجه داشته باشید که پرداخت و بازپرداخت وام منحصرا می‌بایست از طریق سرویس Debt وبمانی صورت پذیرد. هرگونه نقل و انتقال پولی تحت سرویس Transfer وبمانی با موضوع وام وبمانی، بی ارتباط است.  

جمع بندی و سخن پایانی

در این مقاله در مورد نحوه دریافت وام وبمانی توضیح دادیم. انواع آن شرح داده شد. محدوده اعتماد و سطح اعتماد تعریف شد؛ و گفتیم که کاربران با امتیاز سطح اعتماد بالاتر از 15 می توانند علاوه بر وامی که از تراست لیمیت خود دریافت می‌کنند، به طور مستقیم و خودکار از سایر کاربران نیز وام بگیرند.

تراست لیمیت شما به عنوان ضامن عمل می‌کنند. شما قبل از اینکه وامی دریافت کنید، جزئیات آن از جمله مدت بازپرداخت، نرخ بهره، مبلغ وام، نحوه بازپرداخت و … را می‌توانید ببینید.

همچنین شما می‌توانید به عنوان وام دهنده عمل کنید؛ و از نرخ بهره ای که برای شما پرداخت خواهد شد سود کسب کنید.

با توجه به مطالبی که گفته شد، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از سرویس وام وبمانی به منظور پرداخت وام و کسب سود به ازای نرخ بهره ای که اعلام می‌کنید، استفاده کنید. ممکن است دریافت وام از وبمانی چندان مقرون به صرفه نباشد.

امیدوارم از خواندن این مقاله از وبلاگ تترینو لذت برده باشید.

آیا سرویس وام وب مانی را برای دریافت وام انتخاب می کنید یا پرداخت وام؟ در بخش نظرات ما و سایر کاربران را از تصمیم خود مطلع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.